Fotowoltaika i Magazyny Energii Pomorskie Trójmiasto
Jakie Panele Fotowoltaiczne są NAJLEPSZE

Jakie Panele Fotowoltaiczne są najlepsze?

Przeprowadziłem już kilkaset spotkań z przyszłymi i już obecnymi klientami którym moja firma montowała panele fotowoltaiczne. Odpowiedni dobór producenta i modelu paneli fotowoltaicznych dostosowanych do warunków w jakich będą musiały pracować i produkować energie elektryczną to jedno z najważniejszych zadań doradcy sprzedaży paneli fotowoltaicznych. Na rynku istnieją setki marek paneli fotowoltaicznych. Nie jest łatwo dokonać właściwego wyboru.

W tym artykule wskażę kluczowe cechy paneli fotowoltaicznych.

1)

Instytut PV Evolution Lab co roku przeprowadza testy niezawodności paneli fotowoltaicznych oraz bezpłatnie udziela informacji na temat tych paneli, które wyjątkowo dobrze wypadły w teście. Wysokie osiągi w tych testach to jeden z najlepszych sposobów na właściwą ocenę standardów produkcyjnych danej marki.

2)

Gwarancja – fotowoltaika to inwestycja, która ma nie tylko się zwrócić, lecz przez długie lata generować zyski. Długość gwarancji na produkt to jeden z ważniejszych wskaźników jakości danego panelu.
Gwarancja produktu / gwarancja materiałowa: to gwarancja na produkt sam w sobie. Jeśli panel bez powodu przestaje działać, można wymienić go lub odzyskać pieniądze na podstawie tej gwarancji. Większość najważniejszych marek paneli fotowoltaicznych, na przykład: IBC, JA Solar, Canadian Solar, czy QCells udziela takiej gwarancji na 10-15 lat. Niektóre marki, takie jak Sunpower, LG, Panasonic, REC, oferują gwarancję na produkt sięgającą 25 lat. Solarwatt, niemiecki producent paneli fotowoltaicznych, udziela gwarancji nawet na 30 lat.
Gwarancja na uzyski mocy: Panele słoneczne tracą nieco mocy z każdym rokiem. Oznacza to, że po 25 latach instalacja będzie wytwarzała mniej mocy niż na początku. Producenci określają w tak zwanej gwarancji na uzysk maksymalną stratę wydajności na rok. Zwykle wybiega ona na 25 lat w przyszłość. Producent gwarantuje, że po 25 latach panele będą wciąż działać powyżej takiego, a takiego poziomu. Rozsądnym standardem w branży jest strata na poziomie 0,7 % rocznie. Takie panele po 25 latach wciąż będą generowały więcej niż 80% mocy początkowej.

3)

Wydajność – moc maksymalna – wydajność jest oczywiście bardzo ważnym czynnikiem, ale ze względu na cenę wysokowydajna fotowoltaika ma ekonomiczne uzasadnienie jedynie tam, gdzie jest mało miejsca na instalację. Najlepsze produkty mają efektywność na poziomie 20-22% (LG, Panasonic, Solarwatt) natomiast rozsądny standard to 14-17 % (QCells, Trina Solar). Zamiast kilku drogich paneli można kupić większą ilość paneli o mniejszej wydajności – wyjdzie na to samo, a koszty zwykle są mniejsze. Ograniczeniem jest tutaj miejsce na dachu.

4)

Odporność paneli fotowoltaicznych na temperaturę – faktem jest, iż panele fotowoltaiczne działają mniej wydajnie w gorący słoneczny dzień. Panele fotowoltaiczne nie lubią wysokiej temperatury, w temperaturze 30 stopni C przetwarzają mniej światła na prąd niż przy 15 stopniach C. Nie zmienia to faktu, że najwięcej prądu instalacja fotowoltaiczna produkuje latem, wpływa na to duże natężenie światła i długie dni. Deklarowana przez producenta moc, z jaką pracuje moduł fotowoltaiczny, określana jest w tzw. standardowych warunkach testowych (STC). W warunkach naturalnych promieniowanie słoneczne i temperatura zmieniają się w większym zakresie. Krzem ma ujemny współczynnik temperaturowy, co oznacza, że wraz ze wzrostem temperatury modułu jego moc będzie spadać.

Z tego powodu podczas zakupu należy zwrócić uwagę na współczynnik temperaturowy mocy modułu. Informuje on o tym, jak moduł będzie się zachowywał w gorszych warunkach, czyli w wyższej temperaturze. Im będzie on bliższy zera, tym moc modułu fotowoltaicznego będzie większa.

5)

Tolerancja mocy paneli fotowoltaicznych – producenci umieszczają informacje o mocy na panel Wp biorąc pod uwagę nieidealne warunki, bliższe rzeczywistym. Tolerancja mocy określa, jak moc generowana przez panel może się zmienić, gdy warunki będą bardziej korzystne. Wartość “+5Wp” oznacza, że panel o
mocy 270Wp może generować nawet 275Wp.

Jednak jeśli panele posiadają tolerancję ujemną, np. 250 Wp/-5 W, wielokrotnie otrzymają one tylko 245 Wp z paneli o mocy o 250 Wp. To naprawdę ogromna różnica dla użytkownika instalacji, zwłaszcza, gdy podsumujemy uzyski roczne. Dlatego decydujmy się na panele o dodatniej tolerancji mocy.

6)

Status Tier-1 wg Bloomberg'a – jednym ze sposobów na upewnienie się, że dobrze zainwestujemy pieniądze, jest sprawdzenie, czy marka oferująca moduł znalazła się w rankingu Bloomberg Tier 1. Jest to zestawienie producentów modułów fotowoltaicznych, którzy spełniają restrykcyjne kryteria stawiane przez banki i inwestorów. Obecność na liście Tier 1 świadczy o wiarygodności i
stabilności finansowej firmy.

Nasza firma Solar Helios Fotowoltaika Trójmiasto Pomorskie –  do każdego zlecenia podchodzi bardzo indywidulanie. Klienci potrafią bardzo precyzyjnie określić swoje oczekiwania. Kierując się wytycznymi opisanymi powyżej, proponuję Klientom tylko najlepszej i sprawdzonej jakości panele fotowoltaiczne.

W galerii realizacji mogą Państwo zauważyć, iż montuję panele fotowoltaiczne firm, które bardzo wysoko sklasyfikowano w rankingu Tier -1. Nasi klienci najczęściej wybierają panele fotowoltaiczne takich firm jak Longi Solar, Canadian Solar, Q CELLS, JA Solar.

Jeśli zależy Ci, aby twoje instalacja fotowoltaiczna, wykonany była z najlepszej jakości materiałów i komponentów i dobrana do twoich indywidualnych potrzeb zapraszam do kontaktu, poprowadzę Cię przez cały proces od audytu, wizualizacji, omówienia różnych wariantów, dobrania odpowiedniej konstrukcji dla bezpieczeństwa Twojej instalacji fotowoltaicznej po sprawny montaż paneli fotowoltaicznych na twoim dachu.

Najważniejsza rzecz to to że nie jestem handlowcem ale posiadam uprawnienia, szkolenia, obsługuję osobiście wysokiej klasy sprzęt pomiarowy i odbieram wykonaną pracę naszych montażystów.

Pozdrawiam i Zapraszam do współpracy z Naszą firmą
Piotr z Solar Helios Fotowoltaika Trójmiasto województwo Pomorskie

Źródła:
https://www.pv-tech.org/editors-blog/longi-graded-as-only-aaa-rated-module-supplier-in-q1-2020-pv-moduletech-ban
https://fotowoltaikaonline.pl/producenci
magazyn Fotowoltaika 1/2020

 

Realizujemy montaże paneli fotowoltaicznych: Pomorskie, Trójmiasto, Puck, Władysławowo, Reda, Rumia, Gdynia, Gdańsk, Jastarnia, Jurata, Hel, Wejherowo,Sopot

Montaże Fotowoltaiki 
pomorskie
Gdynia
Hutnicza 3 / lok 203, 81-212 Gdynia, Województwo Pomorskie
Swarzewo
Ogrodowa 8, Swarzewo, 84-100 Puck, Województwo Pomorskie
Tutaj Realizujemy Magazyny Energii
Tutaj Realizujemy Instalacje Fotowoltaiczne dla Firm:
Tutaj Realizujemy Instalacje Fotowoltaiczne:
Tutaj Realizujemy Montaż Carportów
Polityka prywatności i informacja o ciasteczkach
envelopephone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram